Negatívne účinky redukčných diét

My ľudia sme nepoučiteľní. Možno aj vy patríte medzi tých, ktorí už niekoľkokrát v živote držali nejakú drastickú redukčnú diétu. Každý deň ste nervózne kontrolovali ručičku na váhe. Nakoniec ste s vypätím síl úbytok hmotnosti dosiahli, ale za akú cenu? Okrem zdravotných a psychických problémov, ktoré vás sprevádzali, ani stratené kilogramy nevydržali dlhodobo. O niekoľko týždňov váha ukázala pôvodnú alebo dokonca vyššiu hodnotu.

Napriek všetkým skúsenostiam znovu a znovu premýšľate nad najnovším zázračným receptom na chudnutie s odôvodnením, že teraz si už hmotnosť dlhodobo udržíte. Ľudská vynaliezavosť naozaj nepozná hranice. Ryžová, ovocná, kapustová, ananásová, čokoládová … všetko veľmi známe redukčné režimy, ale v drvivej väčšine dlhodobo neúčinné s množstvom vedľajších negatívnych účinkov.

Rýchla diéta na schudnutie neexistuje

Rapídny úbytok kilogramov znamená ich rovnako rýchly návrat späť do bokov, stehien a čo je najhoršie aj na brucho. Pri drastických redukčných diétach sa nestráca nadbytočný tuk, ale voda a svaly. Niektoré rýchle diéty sú založené na odstránení prijímania tekutín, čo je pre telo neskutočne zlé. Stratené kilogramy sa vrátia hneď, keď sa začnete normálne stravovať. Neúčinné a zdravie ohrozujúce sú všetky diéty založené na jednotvárnej strave. Pri držaní týchto diét ochudobňujeme svoje telo o dôležité látky, vitamíny a minerály. Ak si myslíte, že krásne telo dosiahnete bez cvičenia, zabudnite na to. Bez športu vysnívanú postavu nikdy nedosiahnete.

Negatíva rýchleho chudnutia

Hlavným negatívom redukčných diét je nedostatočné zásobovanie organizmu potrebnými látkami. Ďalším veľkým problémom je stiahnutý žalúdok alebo zápcha. Veľmi nepríjemné sú bolesti hlavy. Celodenný únava, podráždenie a nervozita sú sprievodnými javmi rýchlych redukčných diét. V niektorých prípadoch sa dostavujú aj depresívne myšlienky, anorexia a bulímia. Najväčšiu prevahu v ľudskej mysli však majú predstavy o jedle sprevádzané neodolateľným pocitom prejesť sa. Sústredenie sa na školské a pracovné povinnosti je veľmi náročnou záležitosťou. Hladovanie môže viesť najmä u nezrelých osôb k poruchám príjmu potravy, ktoré sa stále objavujú a sú vážnym problémom dnešnej doby.

Ako úspešne schudnúť?

Zdravé a krásne telo je výsledkom aplikácie trvalých zmien do vášho životného štýlu. Ako znie kľúč k úspešnému schudnutiu? Spojenie zdravého stravovania, športových aktivít, dostatočného spánku a pitného režimu je jedinou cestou vedúcou k pevnému zdraviu a vitalite.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s